Meny

Kontakt

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 45 35, 019-21 65 03, 019-21 64 15
E-post: karolinskagymnasiet@orebro.se

Besöksadress: Olaigatan 25, 703 61 Örebro

Leveransadress: Skolgatan 1, 703 62 Örebro
Postadress: Box 31130, 701 35 Örebro

Frånvaroanmälan

Kontaktuppgifter till skolans personal

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Kontaktuppgifter till skolledning, administration och skolservice

Skolledning

Namn

Titel

Telefon

E-post

Karin Drake

Rektor NA

019-21 63 98

karin.drake@orebro.se

Åke Johansson

Rektor ES

019-21 64 97

ake.johansson@orebro.se

Anna Karin Anfelt

Rektor SA

019-21 64 95

anna.karin.anfelt@orebro.se

Mokhtar Bennis

Verksamhetschef FUFA

-

mokhtar.bennis@orebro.se


Administration

Namn

Titel

Telefon

E-post

Andreas Gustafsson

Planerare

019-21 18 96

andreas.gustafsson@orebro.se

Birgitta Ivhall

Administratör SA

019-21 45 35

birgitta.ivhall@orebro.se

Anna Norström

Administratör ES

019-21 64 15

anna.norstrom@orebro.se

Åsa-Karin Söderlund

Administratör NA

019-21 65 03

asa-karin.soderlund@orebro.se


Skolservice

Namn

Titel

Telefon

Milan Afram

Elevstödjare/Vaktmästare

076-551 56 43

Roger Larsson

IT-Service

076-496 84 31

Anders Ekholm

Vaktmästare

019-21 65 06


Kontaktuppgifter till elevhälsan

Elevhälsoteam Nationella program

Titel

Namn

Telefon

E-post

Kurator ES och NA

Catrine Holm

019‑21 65 15

catrine.holm@orebro.se

Kurator SA

Linn Larsdotter

019-21 67 72

070‑274 35 60

linn.larsdotter@orebro.se

Skolsköterska NA, SA

Christina Rudström

019-21 65 05

christina.rudstrom@orebro.se

Skolsköterska ES

Daisy Tobar-Golrang

019-21 64 12

daisy.tobar-golrang@orebro.se

Specialpedagog

SA

Camilla Andersson

072-143 23 07

camilla.g.andersson@orebro.se

Specialpedagog

ES

Malin Frisk

072-143 22 81

malin.frisk@orebro.se

Speciallärare

NA

Erika Alfredsson

072-083 74 71

erika.alfredsson@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Sofia Lindgren

019-21 65 09

sofia.lindgren@orebro.se

Skolpsykolog

Jennifer Amin


Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet



Fakturaadress och organisationsnummer

Örebro kommun Fakturacentral
Karolinska gymnasiet
Box 30100
701 35 Örebro

Glöm ej ref.kod: G2...

Organisationsnummer 212000-1967

Karta över skolområdet

Karta över skolområdet

Senast uppdaterad: 10 augusti 2020

Publicerad: 7 november 2017
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Kontakta Karolinska gymnasiet

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl. 12–16.30

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se