Gå till innehåll

På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Kontakt

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 65 03, 019-21 68 24, 019-21 41 64

E-post: karolinskagymnasiet@orebro.se

Besöksadress Karolinska gymnasiet: Olaigatan 25, 703 61 Örebro

Leveransadress: Skolgatan 1, 703 62 Örebro
Postadress: Box 31130, 701 35 Örebro

Frånvaroanmälan

Kontaktuppgifter till skolans personal

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Kontaktuppgifter till skolans ledning

Namn

Titel

Telefon

E-post

Linnéa Gerlström

Rektor NA, NB

019‑21 63 98

linnea.gerlstrom@orebro.se

Åke Johansson

Rektor ES

019-21 64 97

ake.johansson@orebro.se

Anna Karin Anfelt

Rektor SA

019-21 64 95

anna.karin.anfelt@orebro.se

Tina Ottosson

Verksamhetschef

-

tina.ottosson@orebro.se

Kontaktuppgifter till administration

Namn

Titel

Telefon

E-post

Andreas Gustafsson

Planerare

019‑21 18 96

andreas.gustafsson@orebro.se

Ingela Norell

Administratör

(NB)

019-21 68 24

ingela.norell.olsson@orebro.se

Åsa-Karin Söderlund

Administratör

(NA, NB)

019-21 65 03

asa-karin.soderlund@orebro.se

Gunilla Johansson

Administratör

(ES, SA)

019-21 41 64

gunilla.a.johansson@orebro.se

Kontaktuppgifter till IT-service och vaktmästare

Namn

Titel

Telefon

Roger Larsson

IT-Service

076-496 84 31

Anders Ekholm

Vaktmästare

019-21 65 06

Elevhälsoteam

Titel

Namn

Telefon

E-post

Kurator Es

Sofia

Linderholm

019-216515

sofia.linderholm@orebro.se


Kurator NA, SA

Linn

Larsdotter

019-216772

070-2743560

linn.larsdotter@orebro.se

Kurator NB

Anette

Isaacson

019-216247

anette.isaacson@orebro.se

Skolsköterska


Helena Bergander

019-216505

helena.bergander@orebro.se

Skolsköterska

Anna Sjönvall

019-216412

anna.sjonvall@orebro.se

Specialpedagog

SA

Marie Sevefjord

072-1432307

marie.sevefjord@orebro.se

Specialpedagog

ES

Malin Frisk

072-1432281

malin.frisk@orebro.se

Specialpedagog

NA, NB

Helena Spånbo

076-5511007

helena.spanbo@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Tony Adolfsson

019-216509

tony.adolfsson@orebro.se

Skolpsykolog

Jennifer Amin


Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet

Fakturaadress och organisationsnummer

Örebro kommun Fakturacentral
Karolinska gymnasiet
Box 30100
701 35 Örebro

Glöm ej ref.kod: G2...

Organisationsnummer 212000-1967

Karta över skolområdet

Karta över skolområdet

Hitta till Kvinnersta

Kvinnersta ligger cirka 1 mil norr om Örebro. Med bil åker du R50 mot Gävle/Falun. Med Länstrafikens bussar kommer du snabbt och enkelt hit från Örebro. Resan tar ca 15 minuter.

Karta över skolområdet

Karta över Kvinnerstaområdet

A - Expedition, Matsal, Gymnastiksal
B - Bruksstall
C - Jordbruk
D - Växthus
E - Markbyggnadshall
F - Skogsbruk, Hygien
G - Ladugård
H - Djurhus
I - Elevhem
J - Vaktmästeri
K - Lektionssalar
L - Bibliotek, Elevhälsa, Lektionssalar
M - Lektionssalar
N - Lillgården, Fritidsverksamhet
O - Travstall
R - Ridhus
Y - Fågelhus
Brk 10 - NP4

Senast uppdaterad:

Publicerad:
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Tack för ditt svar!

Tack för ditt svar!

Kontakta Karolinska gymnasiet

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Näbbtorgsgatan 10

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se