Gå till innehåll

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 65 03, 019-21 68 24, 019-21 41 64

E-post: karolinskagymnasiet@orebro.se

Besöksadress Karolinska gymnasiet: Olaigatan 25, 703 61 Örebro

Leveransadress: Skolgatan 1, 703 62 Örebro
Postadress: Box 31130, 701 35 Örebro

Frånvaroanmälan

Kontaktuppgifter till skolans personal

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Kontaktuppgifter till skolans ledning

Namn

Titel

Telefon

E-post

Linnéa Gerlström

Rektor NA, NB

019‑21 63 98

linnea.gerlstrom@orebro.se

Åke Johansson

Rektor ES

019-21 64 97

ake.johansson@orebro.se

Anna Karin Anfelt

Rektor IR, SA

019-21 64 95

anna.karin.anfelt@orebro.se

Tina Ottosson

Verksamhetschef

-

tina.ottosson@orebro.se

Kontaktuppgifter till administration

Namn

Titel

Telefon

E-post

Andreas Gustafsson

Planerare

019‑21 18 96

andreas.gustafsson@orebro.se

Ingela Norell

Administratör

(NB åk 3)

019-21 68 24

ingela.norell.olsson@orebro.se

Åsa-Karin Söderlund

Administratör

(NA, NB)

019-21 65 03

asa-karin.soderlund@orebro.se

Gunilla Johansson

Administratör

(ES, IR, SA)

019-21 41 64

gunilla.a.johansson@orebro.se

Kontaktuppgifter till IT-service och vaktmästare

Namn

Titel

Telefon

Roger Larsson

IT-Service

076-496 84 31

Anders Ekholm

Vaktmästare

019-21 65 06

Elevhälsoteam

Titel

Namn

Telefon

E-post

Kurator ES

Sofia

Linderholm

019-21 65 15

sofia.linderholm@orebro.se


Kurator IR, NA, SA

Linn Dufberg

019-21 67 72

070-274 35 60

linn.dufberg@orebro.se

Kurator NB

Anette

Isaacson

019-21 62 47

anette.isaacson@orebro.se

Skolsköterska IR, NA, SA


Helena Bergander

019-21 65 05

helena.bergander@orebro.se

Skolsköterska ES, NB

Anna Sjönvall

019-21 64 12

anna.sjonvall@orebro.se

Specialpedagog

IR, SA

Marie Sevefjord

076-551 35 19

marie.sevefjord@orebro.se

Specialpedagog

ES

Malin Frisk

072-143 22 81

malin.frisk@orebro.se

Specialpedagog

NA, NB

Helena Spånbo

076-551 10 07

helena.spanbo@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Magnus Nordfamne

019-21 65 09

magnus.nordfamne@orebro.se

Skolpsykolog

Jennifer Amin


Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet

Fakturaadress och organisationsnummer

Örebro kommun Fakturacentral
Karolinska gymnasiet
Box 30100
701 35 Örebro

Glöm ej ref.kod: G2...

Organisationsnummer 212000-1967

Karta över skolområdet

Karta över skolområdet

Hitta till Kvinnersta

Kvinnersta ligger cirka 1 mil norr om Örebro. Med bil åker du R50 mot Gävle/Falun. Med Länstrafikens bussar kommer du snabbt och enkelt hit från Örebro. Resan tar ca 15 minuter.

Karta över skolområdet

Karta över Kvinnerstaområdet

A - Expedition, Matsal, Gymnastiksal
B - Bruksstall
C - Jordbruk
D - Växthus
E - Markbyggnadshall
F - Skogsbruk, Hygien
G - Ladugård
H - Djurhus
I - Elevhem
J - Vaktmästeri
K - Lektionssalar
L - Bibliotek, Elevhälsa, Lektionssalar
M - Lektionssalar
N - Lillgården, Fritidsverksamhet
O - Travstall
R - Ridhus
Y - Fågelhus
Brk 10 - NP4

Senast uppdaterad:

Publicerad:
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Kontakta Karolinska gymnasiet

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Näbbtorgsgatan 10

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se