Gå till innehåll

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 65 03, 019-21 68 24, 019-21 41 64

E-post: karolinskagymnasiet@orebro.se

  • Besöksadress Karolinska gymnasiet: Olaigatan 25, 703 61 Örebro
  • Leveransadress: Skolgatan 1, 703 62 Örebro
  • Postadress: Box 31130, 701 35 Örebro

Frånvaroanmälan

Kontaktuppgifter till skolans personal

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Kontaktuppgifter till skolans ledning

Namn

Titel

Telefon

E-post

Linnea Gerlström

Rektor NA, NB

019‑21 63 98

linnea.gerlstrom@orebro.se

Åke Johansson

Rektor ES

019-21 64 97

ake.johansson@orebro.se

Anna Karin Anfelt

Rektor IR, SA

019-21 64 95

anna.karin.anfelt@orebro.se

Tina Ottosson

Verksamhetschef

-

tina.ottosson@orebro.se

Kontaktuppgifter till administration

Namn

Titel

Telefon

E-post

Andreas Gustafsson

Planerare

019‑21 18 96

andreas.gustafsson@orebro.se

Åsa-Karin Söderlund

Administratör

(NA, NB) Sjukskriven

019-21 65 03

asa-karin.soderlund@orebro.se

Gunilla Johansson

Administratör

(ES, IR, SA)

019-21 41 64

gunilla.a.johansson@orebro.se

Lisbeth Lundh-Larsson

Tf Administratör

(NA, NB)

019-21 27 73

lisbeth.lundh-larsson@orebro.se

Kontaktuppgifter till IT-service och vaktmästare

Namn

Titel

Telefon

Roger Larsson

IT-Service

076-496 84 31

Anders Ekholm

Vaktmästare

019-21 65 06

Elevhälsoteam

Titel

Namn

Telefon

E-post

Kurator ES

Hanna Forss

019-21 65 15

hanna.forss@orebro.se


Kurator SAIR, SA

Linn Dufberg

019-21 67 72

070-274 35 60

linn.dufberg@orebro.se

Kurator NA, NB

Anette

Isaacson

019-21 62 47

anette.isaacson@orebro.se

Skolsköterska SAIR, NA, SA


Helena Bergander

019-21 65 05

helena.bergander@orebro.se

Skolsköterska ES, NB

Anna Sjönvall

019-21 64 12

anna.sjonvall@orebro.se

Specialpedagog

SAIR, SA

Marie Sevefjord

076-551 35 19

marie.sevefjord@orebro.se

Specialpedagog

ES

Malin Frisk

072-143 22 81

malin.frisk@orebro.se

Specialpedagog

NA, NB

Helena Spånbo

076-551 10 07

helena.spanbo@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Magnus Nordfamne

019-21 65 09

magnus.nordfamne@orebro.se

Skolpsykolog

Sandra Jansson


Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet

Fakturaadress och organisationsnummer

Örebro kommun Fakturacentral
Karolinska gymnasiet
Box 30050
701 35 Örebro

Glöm ej ref.kod: G2...

Organisationsnummer 212000-1967

Karta över skolområdet

Karta över skolområdet

Hitta till Kvinnersta

Kvinnersta ligger cirka 1 mil norr om Örebro. Med bil åker du R50 mot Gävle/Falun. Med Länstrafikens bussar kommer du snabbt och enkelt hit från Örebro. Resan tar cirka 15 minuter.

Karta över skolområdet

Karta över Kvinnerstaområdet

Byggnader i området

  • A: Expedition, Matsal
  • C: Jordbruk
  • E: Markbyggnadshall ME-Tullängen
  • F: Skogsbruk, Hygien
  • J: Vaktmästeri
  • M: Lektionssalar
  • O: Travstall
  • R: Ridhus
  • BRK 10: Anpassad gymnasieskola
  • P: Parkering

Lämna klagomål

Dina åsikter är viktiga för oss och hjälper oss att utveckla och förbättra vår verksamhet. Vill du lämna klagomål på vår verksamhet är du välkommen att prata direkt med oss på skolan. Du kan även ringa eller mejla.

Mer information om vem som hanterar klagomål och vad du kan göra hittar du på orebro.se.

Senast uppdaterad:

Publicerad:
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Kontakta Karolinska gymnasiet

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Näbbtorgsgatan 10

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se