Gå till innehåll

På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Meny

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till ansvariga på Idrottsgymnasiet Örebro.

Följ oss gärna på Instagram också: #idrottsgymnasietorebro

Kontakt‌personer

Namn

E-post

Telefon

Håkan Ågren, rektor

hakan.agren@orebro.se

070-684 80 46

Sandra Mattsson, projektledare NIU

sandra.mattsson@orebro.se

076-551 13 60

Björn Cervin, NIU Fotboll

bjorn.cervin@orebro.se


Elin Magnusson, NIU Fotboll

elin.magnusson@orebro.se


Henrik Löwdahl, NIU Ishockey

henrik.lowdahl@orebrohockey.se


Mikael Tivemark, NIU Innebandy

mikael.tivemark@orebro.se


Markus Eriksson, LIU Innebandy

markus.eriksson@orebro.se

019-21 60 59

Andrew Pleick, NIU Basket

andrew@kfumorebrobasket.se

073-944 36 39

Ulf Nyström, NIU Handboll

nystrom.uffe@telia.com

070-552 59 68

Aleksi Nyström, NIU Amerikansk fotboll

aleksi.nystrom@orebro.se


Hanna Fridström, NIU Gymnastik

hanna.fridstrom@orebro.se


Martin Sterner, NIU Golf

martin.sterner@orebrogolf.se


Hanna Wiss, NIU Friidrott

hanna.wiss@gmail.com


Olof Moberg, Träning och Hälsa

olof.moberg@orebro.se


Mikael Bolin, LIU Ridsport/ Träning och Hälsa

mikael.bolin@orebro.se


Anton Karlsson, LIU Fotboll

anton.a.karlsson@orebro.se

073-922 72 99

Frida Odenå, LIU Dans

frida.odena@orebro.se


Senast uppdaterad: 25 augusti 2020

Publicerad: 2 september 2016
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Tack för ditt svar!

Tack för ditt svar!

Kontakta Idrottsgymnasiet Örebro

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16.30

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se