Gå till innehåll

På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Kontaktuppgifter till skolans personal

Skolledning

Namn

Telefon

E-post

Juanjo Izaguirre
Enhetschef: administration, vaktmästeri och IT

019-21 36 26

juanjo.izaguirre@orebro.se

Linus Jonasson

Rektor: Yrkesutbildningscenter

019-21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Magnus Wistrand

Rektor: Vård- och omsorgsutbildningen, barnskötarutbildningen och Lärvux

019-21 52 12

magnus.wistrand@orebro.se

Markus Johansson
Administrativ samordnare

019-21 60 24

markus.johansson@orebro.se

Mattias Molin
Rektor: Komvux-sfi

019-21 21 44

mattias.molin@orebro.se

Metin Adem

Rektor: Kurser på gymnasienivå

019-21 18 99

metin.adem@orebro.se

Staffan Östman

Rektor: Kurser på grundskolenivå

019-21 55 73

staffan.ostman@orebro.se

Svanfridur Birgisdottir

Rektor: Studie- och yrkesvägledare samt stödverksamheten

019‑21 68 77

svanfridur.birgisdottir@orebro.se

Ulf Skoog

Planerare Lokaler och säkerhet

019-21 61 99

ulf.skoog@orebro.se

Veronica Svensson
Verksamhetschef

019‑21 43 01

veronica.svensson@orebro.se

Åsa Björkman
Rektor: Komvux-sfi

019-21 46 36

asa.bjorkman@orebro.se


Administration

Namn

Titel

Telefon

E-post

Andersson, Anita

Administrativ assistent

019‑21 47 95

anita.andersson@orebro.se

Bahnam,

Farida

Administrativ

assistent


farida.bahnam@orebro.se

Gullersbo, Sofie

Administratör

019-21 29 99

sofie.gullersbo@orebro.se

Hesselbom, Annemarie

Administratör

019-21 57 05

ann-marie.hesselbom@orebro.se

Hilmersson, Pia

Administratör

019-21 40 50

pia.hilmersson@orebro.se

Hydén, Marie-Louise

Administrativ assistent

019-21 63 46

marie-louise.hyden@orebro.se

Karlsson, Marie

Administrativ assistent


marie.t.karlsson@orebro.se

Khalaf, Hanna

Administratör

019-21 60 38

hanna.khalaf@orebro.se

Olsson,
Ulrika

Administratör

019-21 44 94

ulrika.olsson@orebro.se

Vappelin, Richard

Administratör

019-21 63 77

richard.vappelin@orebro.se


It och kommunikation

Namn

Rum

Telefon

E-post

Jonasson,
Annie

A19


annie.jonasson@orebro.se

Lindfors,
Niclas

A19


niclas.lindfors@orebro.se


It och kommunikation

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Cassel, Henrik

System­integratör

AB07

076‑551 68 58

henrik.cassel@orebro.se

Dahlén, Daniel

Administratör

G03

019-21 63 49

daniel.dahlen@orebro.se

Falk, Jörgen

Kommunikation/IT- och telesamordning

A24

019-21 65 28

jorgen.falk@orebro.se

Håkansson, Magnus

It-teknik

G03

019-21 19 18

magnus.hakansson@orebro.se


Vaktmästeri

Namn

Rum

Telefon

E-post

Blomqvist, Dario

G01

019-21 62 50

dario.blomqvist@orebro.se

Åsberg, Mats

G01

019-21 63 39

mats.asberg@orebro.se

Elevassistent

Namn

Rum

Telefon

E-post

Meijner, Jannicke



jannicke.meijner@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Frågor om sfi och grundskolekurser

Namn

Rum

E-post

Annika Arnesson Gyld

A04

annika.arnesson.gyld@orebro.se

Jan-Ola Cajdert

CD09A

jan-ola.cajdert@orebro.se

Sabina Nuhic

A04

sabina.nuhic@orebro.se

Stefan Lillhager

CD12

stefan.lillhager@orebro.se


Frågor om gymnasiekurser

Namn

Rum

E-post

Kerstin Bergh

CD20

kerstin.bergh@orebro.se

Martin Bolinder

CD09

martin.bolinder@orebro.se

Isabella Ekstrand

CD09B

isabella.ekstrand@orebro.se


Frågor om vård- och omsorgsutbildningen

Namn

Rum

E-post

Jenny Brodén

CD19

jenny.broden@orebro.se


Frågor om Lärvux

Namn

Rum

E-post

Martin Bolinder

CD09

martin.bolinder@orebro.se


Frågor om yrkesutbildningar inom Komvux

Namn

Rum

E-post

Jenny Brodén

CD19

jenny.broden@orebro.se

Karin Ekdahl

A04

karin.ekdahl@orebro.se

Lawrence Cortes Guzman

CD23

lawrence.cortes.guzman@orebro.se


Kurator

Namn

Rum

Telefon

E-post

Dawody, Sundus

CD25

019-21 63 41

sundus.dawody@orebro.se

Specialpedagog

Namn

Rum

Telefon

E-post

Bernström, Anna

CD22

019‑21 62 11

anna.bernstrom@orebro.se

Logoped

Namn

Rum

Telefon

E-post

Weman, Lotta

CD21

019-21 25 54

lotta.weman@orebro.se

Kontaktuppgifter till lärarna på Studiecentrum‌

Namn

Titel

E-post

Ekelund, Eva

lärare

eva.ekelund@orebro.se

Gustafsson, Petra

lärare

petra.gustafsson@orebro.se

Hasan, Aziza

lärare

aziza.hasan@orebro.se

Henriksson, Lisbeth

lärare

lisbeth.henriksson@orebro.se

Kahnberg, Andreas

lärare

andreas.kahnberg@orebro.se

Meijner, Jannicke

elevassistent

jannicke.meijner@orebro.se


Lärare på sfi

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Lag 1
Introduktion





Andersson, Ingrid

Lag 1

Introduktion

F01b och F05


ingrid.e.andersson@orebro.se

Beskow, Britt-Marie

Lag 1
Introduktion

F01b och F05


britt-marie.beskow@orebro.se

Chamoun,

Sonia

Lag 1
Introduktion

F01b och F05


sonia.chamoun@orebro.se

Dzaferovic, Aida

Lag 1
Introduktion

F01b och F05


aida.dzaferovic@orebro.se

Illbratt, Ewa-Lena

Lag1
Introduktion

F01b och F05


ewa-lena.illbratt@orebro.se

Malmqvist, Linda

Lag 1
Introduktion

F01b och F05


linda.malmqvist@orebro.se

Wahlström, Anette

Lag 1
Introduktion

F01b och F05


anette.wahlstrom@orebro.se

Wallbom, Helena

Lag 1

Introduktion

F01b och F05


helena.wallbom@orebro.se

Örtengren, Maria

Lag 1

Introduktion

F01b och F05


Maria.Ortengren@orebro.se






Molitor,

Sebastian

Lag 1

Introduktion

FC


sebastian.molitor@orebro.se











Lag 1
Kurs A





Bäcklund Rundberg,
Annalena

Lag 1
Kurs A

F01b och F05



Giumale, Halima

Lag 1

Kurs A

F01b och F05


halima.giumale@orebro.se

Ivarsson, Hanna

Lag 1

Kurs A

F01b och F05


hanna.ivarsson@orebro.se

Ljungberg, Annelie

Lag 1
Kurs A

F01b och F05


annelie.ljungberg@orebro.se

Pärlbåge, Charlotte

Lag 1
Kurs A

F01b och F05


charlotte.parlbage@orebro.se

Rannamaa, Emma

Lag 1

Kurs A

F01b och F05


emma.rannamaa@orebro.se






Lag 2





Björnmo, Hanna

Lag 2

F11a och F11b


hanna.bjornmo@orebro.se

Elmgren Hallinger, Ingierd

Lag 2

F11a och F11b


ingierd.elmgren.hallinger@orebro.se

Håkansson, Elisabeth

Lag 2

F11a och F11b


elisabet.hakansson@orebro.se

Karabasic, Sara

Lag 2

F11a och F11b



Lindstedt, Charlotte

Lag 2

F11a och F11b


charlotte.lindstedt@orebro.se

Myllylä, Julia

Lag 2

F11a och F11b


julia.myllyla@orebro.se

Nyman, Anna

Lag 2

F11a och F11b


anna.a.nyman@orebro.se

Nysten,
Susanne

Lag 2

F11a och F11b


susanne.nysten@orebro.se

Olsson, Petra

Lag 2

F11a och F11b


petra.olsson@orebro.se

Sanzén, Peter

Lag 2

F11a och F11b


peter.sanzen@orebro.se






Lag 3





Berg, Christine

Lag 3

F17


christine.berg@orebro.se

Kahnberg, Gabriella

Lag 3

F17


gabriella.kahnberg@orebro.se

Karlsson,

Petra

Lag 3

F17


petra.b.karlsson@orebro.se

Malmqvist,

Maritha

Lag 3

F17


maritha.malmqvist@orebro.se

Molander, Cecilia

Lag 3

F17


cecilia.molander@orebro.se

Raçi, Afërdita

Lag 3

F17


aferdita.raci@orebro.se

Sahlberg,
Helena

Lag 3

F17


helena.sahlberg@orebro.se

Warenmark, Lena

Lag 3

F17


lena.warenmark@orebro.se






Lag 4





Carlsson, Ulrica

Lag 4

F08


ulrika.carlsson@orebro.se

Carlquist,
Carina

Lag 4

F08


carina.carlquist@orebro.se

Gustafsson, Sandra

Lag 4

F08


sandra.k.gustafsson@orebro.se

Pegado, Maria

Lag 4

F08


maria.pegado@orebro.se

Räihä, Simon

Lag 4

F08


simon.raiha@orebro.se

Wallbom, Max

Lag 4

F08


max.wallbom@orebro.se






Lag 5





Bader, Hans-Åke

Lag 5

EF05, EF06, EF07


hans.ake.bader@orebro.se

Forsberg, Kalle

Lag 5

EF05, EF06, EF07


kalle.forsberg@orebro.se

Fält
Marie

Lag 5

EF05, EF06, EF07


marie.falt@orebro.se

Gustafsson, Peter

Lag 5

EF05, EF06, EF07


peter.gustafsson@orebro.se

Johansson, Camilla

Lag 5

EF05, EF06, EF07


camilla.a.johansson@orebro.se

Jorner, Linus

Lag 5

EF05, EF06, EF07


linus.jorner@orebro.se

Nilsson, Lars

Lag 5

EF05, EF06, EF07


lars.nilsson@orebro.se

Radic, Sladjana

Lag 5

EF05, EF06, EF07


sladjana.radic@orebro.se

Rosenberg, Carin

Lag 5

EF05, EF06, EF07


carin.rosenberg@orebro.se






Lag 6





Ahl,
Monica

Lag 6

EF01,
EF02


monica.ahl@orebro.se

Bilow, Helena

Lag 6

EF01,
EF02


helena.bilow@orebro.se

Fagre,

Iva

Lag 6

EF01,
EF02



Hallor,
Johan

Lag 6

EF01,
EF02


johan.hallor@orebro.se

Högberg, Åsa

Lag 6

EF01,
EF02


asa.elisabet.hogberg@orebro.se

Jennebo, Irene

Lag 6

EF01,
EF02


irene.jennebo@orebro.se

Johansson,
Mats

Lag 6

EF01,
EF02


mats.johansson@orebro.se

Mironidis,
Sara

Lag 6

EF01,
EF02


sara.mironidis@orebro.se






Lag 7





Andersson,

Rose-Marie

Lag 7

F12


rose-marie.andersson@orebro.se

Arnautovic,

Sead

Lag 7

F12


sead.arnautovic@orebro.se

Bornvik, Dina

Lag 7

F12


dina.bornvik@orebro.se

Järlebark, Miriam

Lag 7

F12


miriam.jarlebark@orebro.se

Mörnerud, Birgitta

Lag 7

F12


birgitta.r.l.mornerud@orebro.se

Olander, Hanna

Lag 7

F12


hanna.olander@orebro.se

Söderman, Patrik

Lag 7

F12


patrik.soderman@orebro.se







Lärare på grundskolenivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Abrahamsson, Andreas

DE04/05

019‑21 67 77

andreas.abrahamsson@orebro.se

Björnstad, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.bjornstad@orebro.se

Boström, Eva



eva.bostrom@orebro.se

Eriksson, Eva

DE09

019-21 68 79

eva.e.eriksson@orebro.se

Eriksson-Valentin,

Kristin

D13A


kristin.eriksson.valentim@orebro.se

Gjersvold, Henrik



henrik.gjersvold@orebro.se

Granfelt,

Anne

DE09


anne.granfelt@orebro.se

Green, Malin



malin.green@orebro.se

Hjelm Nicander, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.hjelm.nicander@orebro.se

Hjärtmyr, Elin

DE08

019-21 67 77

elin.hjartmyr@orebro.se

Johansson, Erika

DE12

019-21 68 76

erika.johansson@orebro.se

Johansson, Josefin

DE09

019-21 68 79

josefin.a.johansson@orebro.se

Kontakttelefon svenska som andraspråk


076-551 69 80


Kontakttelefon grundläggande matematik


076-551 69 82


Krieg, Elinne

D13


elinne.krieg@orebro.se

Larsson, Linda

DE12

019-21 68 76


Lindell, Elena



elena.lindell@orebro.se

Loborn-Maoyta, Marina

DE12

019-21 68 76

marina.loborn.mayotha@orebro.se

Löwencrantz,

Birgitta



birgitta.lowencrantz@orebro.se

Mohsen, Thaer

DE04/05

019-21 67 77

mohsen.thaer.hamid@orebro.se

Olausson, Kerstin

DE08


kerstin.olausson@orebro.se

Rehnström, Amelie

CD14

076‑551 63 94

amelie.rehnstrom@orebro.se

Röyter, Lorna

DE12

019-21 68 76

lorna.royter@orebro.se

Schnürer, Camilla



camilla.schnurer@orebro.se

Sjöberg, Michael

DE12

019-21 68 76

michael.sjoberg@orebro.se

Sjöstedt, Rebecka

DE09

019-21 68 79

rebecka.sjostedt@orebro.se

Säll, Miriam



miriam.sall@orebro.se

Wedholm-Olsson, Åsa

DE04/05

019-21 67 77

asa.wedholm-olsson@orebro.se


Lärare på gymnasial nivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Anell, Andreas

A30


andreas.anell@orebro.se

Ebrahimi, Roya

B02A

019-21 57 07

roya.ebrahimi@orebro.se

Ezzo, Issa

AB13

019-21 63 79

issa.ezzo@orebro.se

Gräll, Lina

B02

019-21 12 32

lina.grall@orebro.se

Flenéus, Magdalena

A13A


magdalena.fleneus@orebro.se

Jonsson, Helena

A30

019-21 65 97

helena.jonsson@orebro.se

Karlsson, Ilona

A26

019-21 57 65

ilona.karlsson@orebro.se

Karlsson, Torbjörn

AB06

019-21 57 62

torbjorn.a.karlsson@orebro.se

Kraftling, Petter

B02

019-21 12 32

petter.kraftling@orebro.se

Lang, Claes-Göran

G7


claes-goran.lang@orebro.se

Larsson, Dorota

AB04

019-21 12 87

dorota.larsson@orebro.se

Legl, Elisabeth

A26


elisabeth.legl@orebro.se

Legl, Helena

A26

019-21 63 21

helena.legl@orebro.se

Lingårdh, Susanne

A30


susanne.lingardh@orebro.se

Lorenzen, Rickard

G7


rickard.lorenzen@orebro.se

Löfgren, Johan

G7


johan.lofgren@orebro.se

Muhssen, Rocky

G7


rocky.muhssen@orebro.se

Råstock, Anna

A02B


anna.rastock@orebro.se

Stenqvist, Pascale

A30

019-21 65 97

pascale.stenqvist@orebro.se

Sterner, Marianne

B02A

019-21 57 07

marianne.sterner@orebro.se

Söderkvist, Thomas

AB12

019-21 57 64

thomas.soderkvist@orebro.se

Zettergren, Jeanette

A02B


jeanette.zettergren@orebro.se

Wirén,

Göran

B02

019-21 12 32

goran.wiren@orebro.se


Lärare på barnskötarutbildningen

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ajanovic, Nermina

BC13

019‑21 27 47

nermina.ajanovic@orebro.se

Tollvik, Reidun

BC11

019-21 27 47

reidun.tollvik@orebro.se

Törnecrantz, Elin

BC13

019-21 27 47

elin.tornecrantz@orebro.se


Lärare på vård- och omsorgsutbildningen

Namn

Rum

Telefon

E-post

Andersson, Therese

BC08/10

076‑551 20 02

therese.b.andersson@orebro.se

Forss, Lolita

BC11

019-21 67 80

lolita.forss@orebro.se

Hall, Malin

BC13

019-21 24 46

malin.hall@orebro.se

Holmberg, Annette

BC15

019-21 25 22

annette.holmberg@orebro.se

Ivarsson, Ylva

BC13

019-21 67 91

ylva.ivarsson@orebro.se

Kjellgard, Jenny

BC12

019-21 57 82

jenny.a.kjellgard@orebro.se

Larsson,

Carina




Löwenberg Pernilla

BC

019-21 14 44


O´Meara-Ekdahl, Åsa

BC15

019-21 57 46

asa.omeara.ekdahl@orebro.se

Ovèn Kerstin

BC13


kerstin.oven@orebro.se

Persson, Sten-Ove

BC12

076-551 56 06

sten.ove.persson@orebro.se

Rosberg,

Annika




Tollvik, Marit

BC08/10

019-21 30 78

marit.tollvik@orebro.se


Lärare på Lärvux

Namn

Rum

Telefon

E-post

Lärvux arbetsrum

Lärvux

019-21 67 99


Aronsson, Jörgen

Lärvux


jorgen.aronsson@orebro.se

Hammer, Terese

Lärvux

019-21 11 88

terese.hammer@orebro.se

Haugen, Lilian

Lärvux

019-21 67 99

lilian.haugen@orebro.se

Käck, Malin

Lärvux



Pasma, Miika

Lärvux

076-69 56 212

miika.pasma@orebro.se


Personal på Yrkesutbildningscenter

Namn

Titel

Telefon

E-post

Anell, Lovisa

Samordnare

019-21 33 36

lovisa.anell@orebro.se

Bergström, Marianne

Språkombudsutbildare

076‑496 10 55

marianne.bergstrom@orebro.se

Bergvall,

Suzanna

Yrkeslärare



Eklund, Carina

Yrkeslärare


carina.eklund@orebro.se

Eriksson,
Maggan

Utbildningssamordnare

019-21 43 32

margaretha.eriksson@orebro.se

Folkesson, Lisbeth

Yrkeslärare


lisbeth.folkesson@orebro.se

Franzén Gustafsson, Rigmor

Yrkesutbildningsstrateg

019-21 43 99

rigmor.franzen.gustafsson@orebro.se

Frih,
Henrik

Utbildningssamordnare

019-21 38 50

henrik.frih@orebro.se

Gustafsson, Lotta

Lärare



Hedborg, Helena

Lärare


helena.hedborg@orebro.se

Holmquist, Camilla

Lärare
Arbetsrum C04



Jonasson, Linus

Enhetschef

019‑21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Kamisevic, Alena

Yrkeslärare


alena.kamisevic@orebro.se

Messelt Wickberg, Sanne

Lärare
Arbetsrum C04



Modig, Barbro

Yrkeslärare

019-21 31 36

barbro.modig@orebro.se

Nyberg, Magdalena

Handläggare

019-21 57 27

magdalena.nyberg@orebro.se

Olofsson, Ella-Mari

Lärare



Raderman, Per-Thomas

Yrkeslärare
Arbetsrum D4

019-2117 26

per-thomas.raderman@orebro.se

Voranen, Anne

Lärare
Arbetsrum DE01

079-0665110


Wirén, Amanda

Utbildningssamordnare

019-21 61 90

amanda.wiren@orebro.se

Östlund, Elisabeth

Utbildningsledare

019-21 48 88

elisabeth.ostlund@orebro.se


Senast uppdaterad:

Publicerad:
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Tack för ditt svar!

Tack för ditt svar!

Kontakta Komvux

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16.30

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se