Gå till innehåll

Kontaktuppgifter till skolans personal

Skolledning

Namn

Telefon

E-post

Ingela Bäck Gustafsson
Rektor: Kurser på grundskolenivå


ingela.back.gustafsson@orebro.se

Juanjo Izaguirre
Enhetschef: administration, vaktmästeri och IT

019-21 36 26

juanjo.izaguirre@orebro.se

Linus Jonasson

Rektor: Yrkesutbildningscenter

019-21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Markus Johansson
Planerare

019-21 60 24

markus.johansson@orebro.se

Mattias Molin
Rektor: Komvux-sfi

019-21 21 44

mattias.molin@orebro.se

Metin Adem

Rektor: Kurser på gymnasienivå

019-21 18 99

metin.adem@orebro.se

Mikael Blom

Rektor: Yrkesutbildningscenter

019-21 21 41

mikael.blom@orebro.se

Svanfridur Birgisdottir

Rektor: Studie- och yrkesvägledare, stödverksamheten samt Lärvux

019‑21 68 77

svanfridur.birgisdottir@orebro.se

Ulf Skoog

Planerare Lokaler och säkerhet

019-21 61 99

ulf.skoog@orebro.se

Veronica Svensson
Verksamhetschef

019‑21 43 01

veronica.svensson@orebro.se

Åsa Björkman
Rektor: Komvux-sfi

019-21 46 36

asa.bjorkman@orebro.se


Administration

Namn

Titel

Telefon

E-post

Andersson, Anita

Administrativ assistent


anita.andersson@orebro.se

Bahnam,

Farida

Administrativ

assistent


farida.bahnam@orebro.se

Grönberg, Sofie

Administratör

019-21 29 99  

sofie.gronberg@orebro.se

Hesselbom, Annemarie

Administratör

019-21 57 05

ann-marie.hesselbom@orebro.se

Hilmersson, Pia

Administratör

019-21 40 50

pia.hilmersson@orebro.se

Karlsson, Marie

Administrativ assistent


marie.t.karlsson@orebro.se

Khalaf, Hanna

Administratör

019-21 60 38

hanna.khalaf@orebro.se

Olsson,
Ulrika

Administratör

019-21 44 94

ulrika.olsson@orebro.se

Vappelin, Richard

Administratör

019-21 63 77

richard.vappelin@orebro.se


It och kommunikation

Namn

Rum

Telefon

E-post

Wallbom,
Max

AB01


max.wallbom@orebro.se


It och kommunikation

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Dahlén, Daniel

Administratör

G03


daniel.dahlen@orebro.se

Falk, Jörgen

Kommunikation/IT- och telesamordning

A24

019-21 65 28

jorgen.falk@orebro.se

Håkansson, Magnus

It-teknik

G03

019-21 19 18

magnus.hakansson@orebro.se


Vaktmästeri

Namn

Rum

Telefon

E-post

Blomqvist, Dario

G01

019-21 62 50

dario.blomqvist@orebro.se

Åsberg, Mats

G01

019-21 63 39

mats.asberg@orebro.se

Namn

Rum

Telefon

E-post

Hjelm, Mårten

Köket

019-21 56 86

marten.hjelm@orebro.se

Hallin, Patric

Köket


patric.hallin@orebro.se

Schwizer, Benjamin

Köket


benjamin.schwizer@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare når du på tre sätt:

Gå in på studie- och yrkesvägledarnas sida här för att se vilket kontaktsätt som passar dig.

Våra studie- och yrkesvägledare

Annika Arnesson Gyld

Isabella Ekstrand

Jan-Ola Cajdert

Jenny Brodén

Karin Ekdahl


Lawrence Cortes Guzman

Martin Bolinder

Sabina Nuhic

Kurator

Namn

Rum

Telefon

E-post

Dawody, Sundus

CD25

019-21 63 41

sundus.dawody@orebro.se

Kransholm, Mathias

CD24

019-21 61 65

mathias.kransholm@orebro.se

Specialpedagog

Namn

Rum

Telefon

E-post

Bernström, Anna

CD22

019‑21 62 11

anna.bernstrom@orebro.se

Logoped

Namn

Rum

Telefon

E-post

Weman, Lotta

CD21

019-21 25 54

lotta.weman@orebro.se

Kontaktuppgifter till lärarna på Studiecentrum‌

Namn

Titel

E-post

Ekelund, Eva

lärare

eva.ekelund@orebro.se

Gustafsson, Petra

lärare

petra.gustafsson@orebro.se

Hasan, Aziza

lärare

aziza.hasan@orebro.se

Henriksson, Lisbeth

lärare

lisbeth.henriksson@orebro.se

Kahnberg, Andreas

lärare

andreas.kahnberg@orebro.se


Lärare på sfi

Namn

Område

Rum

E-post

Lag Introduktion




Berg, Christine

Lag

Introduktion

F05

christine.berg@orebro.se

Beskow, Britt-Marie

Lag
Introduktion

F06b

britt-marie.beskow@orebro.se

Chamoun,

Sonia

Lag
Introduktion

F05

sonia.chamoun@orebro.se

Illbratt, Ewa-Lena

Lag
Introduktion

F05

ewa-lena.illbratt@orebro.se

Malmqvist, Linda

Lag
Introduktion

F05

linda.malmqvist@orebro.se

Sandström,
Petra

Lag
Introduktion

F05

petra.sandstrom@orebro.se

Wallbom, Helena

Lag Introduktion

F05

helena.wallbom@orebro.se

Lag
Mottagning, nivåplacering och kartläggnning samt FC




Dzaferovic, Aida

Lag
Introduktion

F06b

aida.dzaferovic@orebro.se

Ivarsson, Hanna

Lag

Introduktion

F06b

hanna.ivarsson@orebro.se

Wahlström, Anette

Lag
Introduktion

F06b

anette.wahlstrom@orebro.se





Lag 1




Fohlström Hård, Karolina

Lag 1

F12A

karolina.fohlstrom.hard@orebro.se

Giumale, Halima

Lag 1

F12A

halima.giumale@orebro.se

Ljungberg, Annelie

Lag 1

F12A

annelie.ljungberg@orebro.se

Nordström, Kristina

Lag 1

F12A

kristina.nordstrom@orebro.se

Nyman, Anna

Lag 1

F12A

anna.a.nyman@orebro.se

Pärlbåge Snäll, Charlotte

Lag 1

F12A

charlotte.parlbage@orebro.se

Rannamaa, Emma

Lag 1

F12A

emma.rannamaa@orebro.se





Lag 2




Al Zeeb, Ahmad

Lag 2

F11a och F11b

ahmad.al.zeeb@orebro.se

Aronsson, Jörgen

Lag 2

F11a och F11b

jorgen.aronsson@orebro.se

Björnmo, Hanna

Lag 2

F11a

hanna.bjornmo@orebro.se

Elmgren Hallinger, Ingierd

Lag 2

F11a och F11b

ingierd.elmgren.hallinger@orebro.se

Lindstedt, Charlotte

Lag 2

F11a och F11b

charlotte.lindstedt@orebro.se

Müller Annika

Lag 2

F11a och F11b

annika.muller@orebro.se

Myllylä, Julia

Lag 2

F11a och F11b

julia.myllyla@orebro.se

Nyman, Anna

Lag 2

F11a och F11b

anna.a.nyman@orebro.se

Olsson, Petra

Lag 2

F11a och F11b

petra.olsson@orebro.se

Sanzén, Peter

Lag 2

F11a och F11b

peter.sanzen@orebro.se





Lag 3




Campbell, Sofia

Lag 3

F17

sofia.campbell@orebro.se

Kahnberg, Gabriella

Lag 3

F17

gabriella.kahnberg@orebro.se

Karabasic, Sara

Lag 3

F17

sara.karabasic@orebro.se

Malmqvist,Maritha

Lag 3

F17

maritha.malmqvist@orebro.se

Molander, Cecilia

Lag 3

F17

cecilia.molander@orebro.se

Sahlberg,Helena

Lag 3

F17

helena.sahlberg@orebro.se

Samad, Obada Abdul

Lag 3

F17

obada.abdul.samad@orebro.se

Sundberg-Jonsson, Birgitta

Lag 3

FC

Birgitta.Sundberg-Jonsson@orebro.se

Warenmark, Lena

Lag 3

F17

lena.warenmark@orebro.se

Örtengren, Maria

Lag 3

F17

Maria.Ortengren@orebro.se





Lag 4




Bergström, Marianne

Lag 4

F08

marianne.bergstrom@orebro.se

Carlsson, Ulrica

Lag 4

F08

ulrika.carlsson@orebro.se

Gustafsson, Sandra

Lag 4

F08

sandra.k.gustafsson@orebro.se

Nysten, Susanne

Lag 4

F08

susanne.nysten@orebro.se

Pegado, Maria

Lag 4

F08

maria.pegado@orebro.se

Räihä, Simon

Lag 4

F08

simon.raiha@orebro.se





Lag 5




Bader, Hans-Åke

Lag 5

EF05, EF06, EF07

hans.ake.bader@orebro.se

Fält, Marie

Lag 5

EF05, EF06, EF07

marie.falt@orebro.se

Gustafsson, Peter

Lag 5

EF05, EF06, EF07

peter.gustafsson@orebro.se

Johansson, Camilla

Lag 5

EF05, EF06, EF07

camilla.a.johansson@orebro.se

Jorner, Linus

Lag 5

EF05, EF06, EF07

linus.jorner@orebro.se

Raçi, Afërdita

Lag 5

EF05, EF06, EF07

aferdita.raci@orebro.se

Radic, Sladjana

Lag 5

EF05, EF06, EF07

sladjana.radic@orebro.se

Rosenberg, Carin

Lag 5

EF05, EF06, EF07

carin.rosenberg@orebro.se

Örnebjär, Christina

Lag 5

EF05, EF06, EF07

christina.ornebjar@orebro.se





Lag 6




Ahl, Monica

Lag 6

EF01,EF02

monica.ahl@orebro.se

Bilow, Helena

Lag 6

EF01,EF02

helena.bilow@orebro.se

Fagré, Iva

Lag 6

EF01,EF02

iva.fagre@orebro.se

Forsberg, Kalle

Lag 6

EF01,EF02

kalle.forsberg@orebro.se

Hallor, Johan

Lag 6

EF01,EF02

johan.hallor@orebro.se

Jennebo, Irene

Lag 6

EF01,EF02

irene.jennebo@orebro.se

Johansson,Mats

Lag 6

EF01,EF02

mats.johansson@orebro.se

Mironidis, Sara

Lag 6

EF01,EF02

sara.mironidis@orebro.se





Lag 7




Arnautovic, Sead

Lag 7

F23 a och b

sead.arnautovic@orebro.se

Bornvik, Dina

Lag 7

F23 a och b

dina.bornvik@orebro.se

Carlquist, Carina

Lag 7

F23 a och b

carina.carlquist@orebro.se

Högberg, Åsa

Lag 7

F23 a och b

asa.elisabet.hogberg@orebro.se

Järlebark, Miriam

Lag 7

F23 a och b

miriam.jarlebark@orebro.se

Molitor, Sebastian

Lag 7

F23 a och b

sebastian.molitor@orebro.se

Mörnerud, Birgitta

Lag 7

F23 a och b

birgitta.r.l.mornerud@orebro.se

Olander, Hanna

Lag 7

F23 a och b

hanna.olander@orebro.se

Söderman, Patrik

Lag 7

F23 a och b

patrik.soderman@orebro.se





Språkstödjare




Gebrezgi, Mussie

Språkstödjare

F01b

mussie.gebrezgi@orebro.se

Jubiar, Zahraa

Språkstödjare

F01b

zahraa.jubair@orebro.se

Mousa, Firel

Språkstödjare

F01b

firel.mousa@orebro.se

Omar, Safiya

Språkstödjare

F01b

safiya.omar@orebro.se

Rahimi, Kolsum

Språkstödjare

F01b

kolsum.a.rahimi@orebro.se


Lärare på grundskolenivå

Namn


Telefon

E-post

Abrahamsson, Andreas


019‑21 67 77

andreas.abrahamsson@orebro.se

Berzelius, Eva



eva.berzelius@orebro.se

Björnstad, Johan


019-21 68 76

johan.bjornstad@orebro.se

Boström, Eva



eva.bostrom@orebro.se

Eriksson, Eva


019-21 68 79

eva.e.eriksson@orebro.se

Eriksson-Valentin,

Kristin



kristin.eriksson.valentim@orebro.se

Gjersvold, Henrik



henrik.gjersvold@orebro.se

Granfelt,

Anne



anne.granfelt@orebro.se

Green, Malin



malin.green@orebro.se

Hjelm Nicander, Johan


019-21 68 76

johan.hjelm.nicander@orebro.se

Hjärtmyr, Elin


019-21 67 77

elin.hjartmyr@orebro.se

Johansson, Erika


019-21 68 76

erika.johansson@orebro.se

Johansson, Josefin


019-21 68 79

josefin.a.johansson@orebro.se

Kontakttelefon svenska som andraspråk


076-551 69 80


Kontakttelefon grundläggande matematik


076-551 69 82


Krieg, Elinne



elinne.krieg@orebro.se

Larsson, Linda


019-21 68 76


Lindell, Elena



elena.lindell@orebro.se

Loborn-Maoyta, Marina


019-21 68 76

marina.loborn.mayotha@orebro.se

Löwencrantz,

Birgitta



birgitta.lowencrantz@orebro.se

Mohsen, Thaer


019-21 67 77

mohsen.thaer.hamid@orebro.se

Olausson, Kerstin



kerstin.olausson@orebro.se

Rehnström, Amelie


076‑551 63 94

amelie.rehnstrom@orebro.se

Röyter, Lorna


019-21 68 76

lorna.royter@orebro.se

Sjöberg, Michael


019-21 68 76

michael.sjoberg@orebro.se

Sjöstedt, Rebecka


019-21 68 79

rebecka.sjostedt@orebro.se

Säll, Miriam



miriam.sall@orebro.se

Wedholm-Olsson, Åsa


019-21 67 77

asa.wedholm-olsson@orebro.se

Östlin,Milla



milla.ostlin@orebro.se


Lärare på gymnasial nivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ebrahimi, Roya

B02A

019-21 57 07

roya.ebrahimi@orebro.se

Ezzo, Issa

AB13

019-21 63 79

issa.ezzo@orebro.se

Gräll, Lina

B02


lina.grall@orebro.se

Hesselbom, Lova

G7


lova.hesselbom@orebro.se

Flenéus, Magdalena

A13A


magdalena.fleneus@orebro.se

Jonsson, Helena

A32

019-21 65 97

helena.jonsson@orebro.se

Karlsson, Ilona

A26

019-21 57 65

ilona.karlsson@orebro.se

Karlsson, Torbjörn

AB06

019-21 57 62

torbjorn.a.karlsson@orebro.se

Kraftling, Petter

B02


petter.kraftling@orebro.se

Lang, Claes-Göran

G7


claes-goran.lang@orebro.se

Larsson, Dorota

AB05

019-21 12 87

dorota.larsson@orebro.se

Legl, Elisabeth

A26


elisabeth.legl@orebro.se

Legl, Helena

A26

019-21 63 21

helena.legl@orebro.se

Lingårdh, Susanne

A30


susanne.lingardh@orebro.se

Lorenzen, Rickard

G7


rickard.lorenzen@orebro.se

Löfgren, Johan

G7


johan.lofgren@orebro.se

Mesic, Violeta


019-21 61 16

violeta.mesic@orebro.se

Muhssen, Rocky

G7


rocky.muhssen@orebro.se

Råstock, Anna

AB04


anna.rastock@orebro.se

Stenqvist, Pascale

A30

019-21 65 97

pascale.stenqvist@orebro.se

Sterner, Marianne

B02A

019-21 57 07

marianne.sterner@orebro.se

Söderkvist, Thomas

AB12

019-21 57 64

thomas.soderkvist@orebro.se

Zettergren, Jeanette

AB04


jeanette.zettergren@orebro.se

Wigren, Åke

AB04

019-21 64 10

ake.wigren@orebro.se

Wirén, Göran

B02


goran.wiren@orebro.se


Lärare på barnskötarutbildningen

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ajanovic, Nermina

BC08/10

019‑21 27 47

nermina.ajanovic@orebro.se

Matz, Ann-Louise

BC08/10

019‑21 27 47

ann-louise.matz@orebro.se

Tollvik, Reidun

BC08/10

019-21 27 47

reidun.tollvik@orebro.se

Winroth, Victoria

BC08/10

019-21 27 47

victoria.winroth@orebro.se


Lärare på vård- och omsorgsutbildningen

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ekdahl, Åsa

BC11

019-21 57 46

asa.ekdahl@orebro.se

Forss, Lolita

BC08/10


lolita.forss@orebro.se

Karlsson,
Petra

BC08/10

019-21 20 66

petra.b.karlsson@orebro.se

Kjellgard, Jenny

BC12

019-21 57 82

jenny.a.kjellgard@orebro.se

Löwenberg Pernilla

BC08/10

019-21 14 44

pernilla.lowenberg@orebro.se

Marc Anderson,

Melania

BC15


melania.marc.andersson@orebro.se

Norberg Teglén, Elin

BC08/10


elin.norberg.teglen@orebro.se

Serrano-Nilsson, Quenie 

BC

019-21 39 36

quenie.serrano.nilsson@orebro.se

Stridh,
Angelina

BC08/10


angelina.stridh@orebro.se

Tollvik, Marit

BC08/10


marit.tollvik@orebro.se

Qwarngård,
Anna

BC08/10

019-21 44 24

anna.qwarngard@orebro.se


Lärare på Lärvux

Namn

Rum

Telefon

E-post

Lärvux arbetsrum

Lärvux

019-21 67 99


Hammer, Terese

Lärvux

019-21 11 88

larvux@orebro.se

Haugen, Lilian

Lärvux

019-21 67 99

larvux@orebro.se

Käck, Malin

Lärvux

019-21 67 99

larvux@orebro.se

Pasma, Miika

Lärvux

076-69 56 212

larvux@orebro.se

Wallbom, Mimmi

Lärvux

019-21 67 99

larvux@orebro.se


Personal på Yrkesutbildningscenter

Namn

Titel

Telefon

E-post

Anell, Lovisa

Utbildningssamordnare

019-21 33 36

lovisa.anell@orebro.se

Bergvall,

Suzanna

Yrkeslärare


suzanna.bergvall@orebro.se

Eklund, Carina

Yrkeslärare


carina.eklund@orebro.se

Eriksson,
Maggan

Yrkeslärare

019-21 43 32

margaretha.eriksson@orebro.se

Folkesson, Lisbeth

Yrkeslärare


lisbeth.folkesson@orebro.se

Franzén Gustafsson, Rigmor

Yrkesutbildningsstrateg

019-21 43 99

rigmor.franzen.gustafsson@orebro.se

Frih,
Henrik

Utbildningssamordnare

019-21 38 50

henrik.frih@orebro.se

Gustafsson, Lotta

Yrkeslärare


ann-charlotte.b.gustafsson@orebro.se

Hedborg, Helena

Språkutvecklande pedagog och utbildningssamordnare


helena.hedborg@orebro.se

Holmquist, Camilla

Lärare
Arbetsrum C04


camilla.holmquist@orebro.se

Jonasson, Linus

Rektor

019‑21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Kamisevic, Alena

Yrkeslärare

019-21 42 72

alena.kamisevic@orebro.se

Kianpour Osmanagic, Sheila

Lärare


sheila.osmanagic@orebro.se

Messelt Wickberg, Sanne

Lärare
Arbetsrum C04


sanne.messelt.wickberg@orebro.se

Nyberg, Magdalena

Administrativ handläggare

019-21 57 27

magdalena.nyberg@orebro.se

Olofsson, Ella-Mari

Lärare


ella-mari.olofsson@orebro.se

Oskarsson,

Karl

Utbildningssamordnare


karl.oskarsson@orebro.se

Raderman, Per-Thomas

Yrkeslärare
Arbetsrum D4

019-2117 26

per-thomas.raderman@orebro.se

Tranquist,
Helena

Lärare
Arbetsrum CD04


helena.timback.tranquist@orebro.se

Vornanen,
Anne

Språkutvecklande pedagog


anne.vornanen@orebro.se

Wirén, Amanda

Utbildningssamordnare

019-21 61 90

amanda.wiren@orebro.se

Östlund, Elisabeth

Utbildningsledare

019-21 48 88

elisabeth.ostlund@orebro.se


Senast uppdaterad:

Publicerad:
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Kontakta Komvux

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Näbbtorgsgatan 10

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se