Gå till innehåll

På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Kontaktuppgifter till skolans personal

Skolledning

Namn

Telefon

E-post

Carina Skogh
Rektor: Studie- och yrkesvägledare samt stödverksamheten

019-21 57 61

carina.skogh@orebro.se

Juanjo Izaguirre
Enhetschef: administration, vaktmästeri och IT

019-21 36 26

juanjo.izaguirre@orebro.se

Linus Jonasson

Rektor: Yrkesutbildningscenter

019-21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Magnus Wistrand

Rektor: Vård- och omsorgsutbildningen, barnskötarutbildningen och Lärvux

019-21 52 12

magnus.wistrand@orebro.se

Markus Johansson
Administrativ samordnare

019-21 60 24

markus.johansson@orebro.se

Mattias Molin
Rektor: Komvux-sfi

019-21 21 44

mattias.molin@orebro.se

Metin Adem

Rektor: Kurser på gymnasienivå

019-21 18 99

metin.adem@orebro.se

Staffan Östman

Rektor: Kurser på grundskolenivå

019-21 55 73

staffan.ostman@orebro.se

Svanfridur Birgisdottir

Rektor: Komvux-sfi

019‑21 68 77

svanfridur.birgisdottir@orebro.se

Ulf Skoog

Planerare Lokaler och säkerhet

019-21 61 99

ulf.skoog@orebro.se

Veronica Svensson
Verksamhetschef

019‑21 43 01

veronica.svensson@orebro.se

Åsa Björkman
Rektor: Komvux-sfi

019-21 46 36

asa.bjorkman@orebro.se


Administration

Namn

Titel

Telefon

E-post

Andersson, Anita

Administrativ assistent

019‑21 47 95

anita.andersson@orebro.se

Bahnam,

Farida

Administrativ

assistent


farida.bahnam@orebro.se

Gevriyeson, Hanna

Administratör

019-21 60 38

hanna.gevriyeson@orebro.se

Gullersbo, Sofie

Administratör

019-21 29 99

sofie.gullersbo@orebro.se

Hesselbom, Annemarie

Administratör

019-21 57 05

ann-marie.hesselbom@orebro.se

Hilmersson, Pia

Administratör

019-21 40 50

pia.hilmersson@orebro.se

Hydén, Marie-Louise

Administrativ assistent

019-21 63 46

marie-louise.hyden@orebro.se

Karlsson, Marie

Administrativ assistent


marie.t.karlsson@orebro.se

Olsson,
Ulrika

Administratör

019-21 44 94

ulrika.olsson@orebro.se

Vappelin, Richard

Administratör

019-21 63 77

richard.vappelin@orebro.se


It och kommunikation

Namn

Rum

Telefon

E-post

Jonasson,
Annie

A19


annie.jonasson@orebro.se

Lindfors,
Niclas

A19


niclas.lindfors@orebro.se


It och kommunikation

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Cassel, Henrik

System­integratör

AB07

076‑551 68 58

henrik.cassel@orebro.se

Dahlén, Daniel

Administratör

G03

019-21 63 49

daniel.dahlen@orebro.se

Falk, Jörgen

Kommunikation/IT- och telesamordning

A24

019-21 65 28

jorgen.falk@orebro.se

Håkansson, Magnus

It-teknik

G03

019-21 19 18

magnus.hakansson@orebro.se


Vaktmästeri

Namn

Rum

Telefon

E-post

Blomqvist, Dario

G01

019-21 62 50

dario.blomqvist@orebro.se

Åsberg, Mats

G01

019-21 63 39

mats.asberg@orebro.se

Elevassistent

Namn

Rum

Telefon

E-post

Meijner, Jannicke



jannicke.meijner@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Frågor om sfi och grundskolekurser

Namn

Rum

E-post

Annika Arnesson Gyld

A04

annika.arnesson.gyld@orebro.se

Jan-Ola Cajdert

CD09A

jan-ola.cajdert@orebro.se

Sabina Nuhic

A04

sabina.nuhic@orebro.se

Stefan Lillhager

CD12

stefan.lillhager@orebro.se


Frågor om gymnasiekurser

Namn

Rum

E-post

Kerstin Bergh

CD20

kerstin.bergh@orebro.se

Martin Bolinder

CD09

martin.bolinder@orebro.se

Isabella Ekstrand

CD09B

isabella.ekstrand@orebro.se


Frågor om vård- och omsorgsutbildningen

Namn

Rum

E-post

Jenny Brodén

CD19

jenny.broden@orebro.se


Frågor om Lärvux

Namn

Rum

E-post

Martin Bolinder

CD09

martin.bolinder@orebro.se


Frågor om yrkesutbildningar inom Komvux

Namn

Rum

E-post

Jenny Brodén

CD19

jenny.broden@orebro.se

Karin Ekdahl

A04

karin.ekdahl@orebro.se

Lawrence Cortes Guzman

CD23

lawrence.cortes.guzman@orebro.se


Kuratorer

Namn

Rum

Telefon

E-post

Lanninger, Kristina

CD24

019‑21 63 47

kristina.lanninger@orebro.se

Dawody, Sundus

CD25

019-21 63 41

sundus.dawody@orebro.se

Specialpedagog

Namn

Rum

Telefon

E-post

Bernström, Anna

CD22

019‑21 62 11

anna.bernstrom@orebro.se

Logoped

Namn

Rum

Telefon

E-post

Weman, Lotta

CD21

019-21 25 54

lotta.weman@orebro.se

Kontaktuppgifter till lärarna på Studiecentrum‌

Namn

Titel

E-post

Ekelund, Eva

lärare

eva.ekelund@orebro.se

Gustafsson, Petra

lärare

petra.gustafsson@orebro.se

Hasan, Aziza

lärare

aziza.hasan@orebro.se

Henriksson, Lisbeth

lärare

lisbeth.henriksson@orebro.se

Kahnberg, Andreas

lärare

andreas.kahnberg@orebro.se

Meijner, Jannicke

elevassistent

jannicke.meijner@orebro.se


Lärare på sfi

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Ahl, Monica

Lag 8

F06B


monica.ahl@orebro.se

Ahmad, Chero

Lag 6

F17


chero.ahmad@orebro.se

Andersson, Ingrid

Lag 1

F05


ingrid.e.andersson@orebro.se

Andersson,

Rose-Marie

Lag 8

F06B


rose-marie.andersson@orebro.se

Antar, Maria

Vikarie­gruppen

EF08


maria.antar@orebro.se

Arnautovic,

Sead

Lag 7

F08


sead.arnautovic@orebro.se

Bader, Hans-Åke

Lag 5

EF01


hans.ake.bader@orebro.se

Berg, Christine

Lag 2

EF12


christine.berg@orebro.se

Beskow, Britt-Marie

Lag 3

F11A


britt-marie.beskow@orebro.se

Bilow, Helena

Lag 4

EF07


helena.bilow@orebro.se

Björnmo, Hanna

Lag 9

F23B


hanna.bjornmo@orebro.se

Borgenfalk,

Margareta

Lag 2

F12


margareta.borgenfalk@orebro.se

Bornvik, Dina

Lag 7

F08


dina.bornvik@orebro.se

Bäcklund Rundberg,
Annalena





Carlsson, Ulrica

Lag 5

EF02


ulrika.carlsson@orebro.se

Chamoun, Sonia

Lag 2

EF12


sonia.chamoun@orebro.se

Dzaferovic, Aida

Lag 2

F06B


aida.dzaferovic@orebro.se

Elmgren Hallinger, Ingierd

Lag 4

EF07


ingierd.elmgren.hallinger@orebro.se

Ericson, Marie

Lag 5

EF01

072-083 06 76

marie.ericsson@orebro.se

Fikret Jawid,

Jwan

Lag 2

F12


jwan.jawid@orebro.se

Forsberg, Kalle

Lag 6

F17

019-21 68 78

kalle.forsberg@orebro.se

Giumale, Halima

Lag 2

F12


halima.giumale@orebro.se

Green, Malin

Lag 3

F11B


malin.green@orebro.se

Gustafsson, Peter

Lag 5

EF01

072-083 06 76

peter.gustafsson@orebro.se

Gustafsson, Sandra

Lag 5

EF02

019‑21 63 07

sandra.k.gustafsson@orebro.se

Hallin, Karin

Lag 9

F23B


karin.hallin@orebro.se

Hallor, Johan

Lag 4

EF07


johan.hallor@orebro.se

Hedborg, Helena

Lag 6

F17

019-21 68 78

helena.hedborg@orebro.se

Håkansson, Elisabeth

Vikarie-gruppen

F06B


elisabet.hakansson@orebro.se

Högberg, Åsa

Lag 6

F17

019-21 68 78

asa.elisabet.hogberg@orebro.se

Illbratt, Ewa-Lena

Lag 1

F05


ewa-lena.illbratt@orebro.se

Ivarsson, Hanna

Lag 2

F12


hanna.ivarsson@orebro.se

Jakobsson, Annette

Lag 1

F05


annette.jakobsson@orebro.se

Jennebo, Irene

Lag 6

F17

019-21 68 78

irene.jennebo@orebro.se

Johansson, Camilla

Lag 5

EF02


camilla.a.johansson@orebro.se

Johansson,
Mats

Lag 4



mats.johansson@orebro.se

Jorner, Linus

Lag 4

EF06


linus.jorner@orebro.se

Järlebark, Miriam

Lag 7

F08

072-143 93 55

miriam.jarlebark@orebro.se

Kahnberg, Gabriella

Lag 9

F23A


gabriella.kahnberg@orebro.se

Karlsson,

Petra

Lag 9

F23A


petra.b.karlsson@orebro.se

Karlsson Arvidsson, Eva

Lag 6

F17

019-21 68 78

eva.karlsson-arvidsson@orebro.se

Lindstedt, Charlotte

Lag 3

F11B


charlotte.lindstedt@orebro.se

Ljungberg, Annelie

Lag 3

F11A


annelie.ljungberg@orebro.se

Löfvenhamn, Anders

Vikarie-gruppen

EF06


anders.lofvenhamn@orebro.se

Malmqvist, Linda

Lag 1

F05


linda.malmqvist@orebro.se

Mohamud, Mahdi

Lag 8

F08


mahdi.ahmed.shiekh.mohamud@orebro.se

Molander, Cecilia

Lag 9

F23B


cecilia.molander@orebro.se

Myllylä, Julia

Lag 3

F11B


julia.myllyla@orebro.se

Mörnerud, Birgitta

Lag 7

F08

076-551 69 81

birgitta.r.l.mornerud@orebro.se

Nilsson, Lars

Lag 6

F17

019-21 68 78

lars.nilsson@orebro.se

Nyman, Anna

Lag 3

F11A


anna.a.nyman@orebro.se

Nysten,
Susanne

Lag 3



susanne.nysten@orebro.se

Olander, Hanna

Lag 7

F08

072-143 93 55

hanna.olander@orebro.se

Olsson, Petra

Lag 2

F12


petra.olsson@orebro.se

Pegado, Maria

Lag 4

EF06

076-551 69 81

maria.pegado@orebro.se

Pärlbåge, Charlotte

Lag 2

F12


charlotte.parlbage@orebro.se

Pärlbåge, Irene

Lag 4

EF06


irene.parlbage@orebro.se

Raçi, Afërdita

Lag 2

EF10


aferdita.raci@orebro.se

Radic, Sladjana

Lag 5

EF02


sladjana.radic@orebro.se

Rannamaa, Emma

Lag 3

F11A


emma.rannamaa@orebro.se

Rosenberg, Carin

Lag 4

EF05


carin.rosenberg@orebro.se

Räihä, Simon

Lag 6

F17

019-21 68 78

simon.raiha@orebro.se

Sandström, Petra

Lag 1

F05


petra.sandstrom@orebro.se

Sanzén, Peter

Lag 9

F23A


peter.sanzen@orebro.se

Söderman, Patrik

Lag 7

F08

076-551 69 81

patrik.soderman@orebro.se

Wallbom, Helena

Lag 1

F05


helena.wallbom@orebro.se

Wallbom, Max

Lag 4

EF06


max.wallbom@orebro.se

Warenmark, Lena

Lag 9


076-551 69 81

lena.warenmark@orebro.se

Örtengren, Maria

Lag 9

F23A


Maria.Ortengren@orebro.se

Lärare på grundskolenivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Abrahamsson, Andreas

DE04/05

019‑21 67 77

andreas.abrahamsson@orebro.se

Björnstad, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.bjornstad@orebro.se

Boström, Eva



eva.bostrom@orebro.se

Eriksson, Eva

DE09

019-21 68 79

eva.e.eriksson@orebro.se

Eriksson-Valentin,

Kristin

D13A


kristin.eriksson.valentim@orebro.se

Gjersvold, Henrik



henrik.gjersvold@orebro.se

Granfelt,

Anne

DE09


anne.granfelt@orebro.se

Hjelm Nicander, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.hjelm.nicander@orebro.se

Hjärtmyr, Elin

DE08

019-21 67 77

elin.hjartmyr@orebro.se

Johansson, Erika

DE12

019-21 68 76

erika.johansson@orebro.se

Johansson, Josefin

DE09

019-21 68 79

josefin.a.johansson@orebro.se

Kontakttelefon svenska som andraspråk


076-551 69 80


Kontakttelefon grundläggande matematik


076-551 69 82


Krieg, Elinne

D13


elinne.krieg@orebro.se

Larsson, Linda

DE12

019-21 68 76


Lindell, Elena



elena.lindell@orebro.se

Loborn-Maoyta, Marina

DE12

019-21 68 76

marina.loborn.mayotha@orebro.se

Löwencrantz,

Birgitta



birgitta.lowencrantz@orebro.se

Mohsen, Thaer

DE04/05

019-21 67 77

mohsen.thaer.hamid@orebro.se

Olausson, Kerstin

DE08


kerstin.olausson@orebro.se

Rehnström, Amelie

CD14

076‑551 63 94

amelie.rehnstrom@orebro.se

Röyter, Lorna

DE12

019-21 68 76

lorna.royter@orebro.se

Schnürer, Camilla



camilla.schnurer@orebro.se

Sjöberg, Michael

DE12

019-21 68 76

michael.sjoberg@orebro.se

Sjöstedt, Rebecka

DE09

019-21 68 79

rebecka.sjostedt@orebro.se

Säll, Miriam



miriam.sall@orebro.se

Wedholm-Olsson, Åsa

DE04/05

019-21 67 77

asa.wedholm-olsson@orebro.se


Lärare på gymnasial nivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Aldman, Göran

B02A

019‑21 57 07

goran.a.aldman@orebro.se

Anell, Andreas

A30


andreas.anell@orebro.se

Ebrahimi, Roya

B02A

019-21 57 07

roya.ebrahimi@orebro.se

Ezzo, Issa

AB13

019-21 63 79

issa.ezzo@orebro.se

Gräll, Lina

B02

019-21 12 32

lina.grall@orebro.se

Flenéus, Magdalena

A13A


magdalena.fleneus@orebro.se

Jonsson, Helena

A30

019-21 65 97

helena.jonsson@orebro.se

Karlsson, Ilona

A26

019-21 57 65

ilona.karlsson@orebro.se

Karlsson, Torbjörn

AB06

019-21 57 62

torbjorn.a.karlsson@orebro.se

Kraftling, Petter

B02

019-21 12 32

petter.kraftling@orebro.se

Lang, Claes-Göran

G7


claes-goran.lang@orebro.se

Larsson, Dorota

AB04

019-21 12 87

dorota.larsson@orebro.se

Legl, Elisabeth

A26


elisabeth.legl@orebro.se

Legl, Helena

A26

019-21 63 21

helena.legl@orebro.se

Lehmann Gisler, Christian

A30


christian.lehmann.gisler@orebro.se

Lingårdh, Susanne

A30


susanne.lingardh@orebro.se

Lorenzen, Rickard

G7


rickard.lorenzen@orebro.se

Löfgren, Johan

G7


johan.lofgren@orebro.se

Muhssen, Rocky

G7


rocky.muhssen@orebro.se

Råstock, Anna

A02B


anna.rastock@orebro.se

Stenqvist, Pascale

A30

019-21 65 97

pascale.stenqvist@orebro.se

Sterner, Marianne

B02A

019-21 57 07

marianne.sterner@orebro.se

Söderkvist, Thomas

AB12

019-21 57 64

thomas.soderkvist@orebro.se

Zettergren, Jeanette

A02B


jeanette.zettergren@orebro.se

Wirén,

Göran

B02

019-21 12 32

goran.wiren@orebro.se


Lärare på barnskötarutbildningen

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ajanovic, Nermina

BC13

019‑21 27 47

nermina.ajanovic@orebro.se

Tollvik, Reidun

BC11

019-21 27 47

reidun.tollvik@orebro.se

Törnecrantz, Elin

BC13

019-21 27 47

elin.tornecrantz@orebro.se


Lärare på vård- och omsorgsutbildningen

Namn

Rum

Telefon

E-post

Andersson, Therese

BC08/10

076‑551 20 02

therese.b.andersson@orebro.se

Ehrelind, Marlene

BC11

019-21 67 80

marlene.ehrelind@orebro.se

Forss, Lolita

BC11

019-21 67 80

lolita.forss@orebro.se

Hall, Malin

BC13

019-21 24 46

malin.hall@orebro.se

Holmberg, Annette

BC15

019-21 25 22

annette.holmberg@orebro.se

Ivarsson, Ylva

BC13

019-21 67 91

ylva.ivarsson@orebro.se

Kjellgard, Jenny

BC12

019-21 57 82

jenny.a.kjellgard@orebro.se

Larsson,

Carina




O´Meara-Ekdahl, Åsa

BC15

019-21 57 46

asa.omeara.ekdahl@orebro.se

Ovèn Kerstin

BC13


kerstin.oven@orebro.se

Persson, Sten-Ove

BC12

076-551 56 06

sten.ove.persson@orebro.se

Rosberg,

Annika




Tollvik, Marit

BC08/10

019-21 30 78

marit.tollvik@orebro.se


Lärare på Lärvux

Namn

Rum

Telefon

E-post

Lärvux arbetsrum

Lärvux

019-21 67 99


Aronsson, Jörgen

Lärvux


jorgen.aronsson@orebro.se

Hammer, Terese

Lärvux

019-21 11 88

terese.hammer@orebro.se

Haugen, Lilian

Lärvux

019-21 67 99

lilian.haugen@orebro.se

Käck, Malin

Lärvux



Pasma, Miika

Lärvux

076-69 56 212

miika.pasma@orebro.se


Personal på Yrkesutbildningscenter

Namn

Titel

Telefon

E-post

Anell, Lovisa

Samordnare

019-21 33 36

lovisa.anell@orebro.se

Bergström, Marianne

Språkombudsutbildare

076‑496 10 55

marianne.bergstrom@orebro.se

Bergvall,

Suzanna

Yrkeslärare



Eriksson,
Maggan

Utbildningssamordnare

019-21 43 32

margaretha.eriksson@orebro.se

Folkesson, Lisbeth

Yrkeslärare


lisbeth.folkesson@orebro.se

Franzén Gustafsson, Rigmor

Yrkesutbildningsstrateg

019-21 43 99

rigmor.franzen.gustafsson@orebro.se

Frih,
Henrik

Utbildningssamordnare

019-21 38 50

henrik.frih@orebro.se

Jonasson, Linus

Enhetschef

019‑21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Kamisevic, Alena

Yrkeslärare


alena.kamisevic@orebro.se

Modig, Barbro

Yrkeslärare

019-21 31 36

barbro.modig@orebro.se

Nyberg, Magdalena

Handläggare

019-21 57 27

magdalena.nyberg@orebro.se

Raderman, Per-Thomas

Yrkeslärare
Arbetsrum D4

019-2117 26

per-thomas.raderman@orebro.se

Wirén, Amanda

Utbildningssamordnare

019-21 61 90

amanda.wiren@orebro.se

Östlund, Elisabeth

Utbildningsledare

019-21 48 88

elisabeth.ostlund@orebro.se


Senast uppdaterad:

Publicerad:
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Tack för ditt svar!

Tack för ditt svar!

Kontakta Komvux

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16.30

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se